Lelkigyakorlat

Mátraverebély-Szentkút, Hollókő

Megérkezés után a szerzetesek által bemutatott szentmisén vettünk részt, majd megismerkedtünk a kegyhely rövid történetével. Délután Imre atya lelkünkhöz szóló gondolataival gazdagodtunk és az esti órákban felkapaszkodtunk a Zarándokközpont fölötti hegyoldalon található Remetebarlangokhoz. Csodás kilátás nyílt a remetebarlang-együttes előtti pihenőhelyről a völgybe.

Másnap a Szentkúti-patak völgyében elindultunk a Szent László forrás felkeresésére. A nap további részét a világörökség falu, Hollókő megismerésével töltöttük. A templom bejáratában helyet foglalva itt is tanévkezdő lelki útravalót kaptunk Imre atya gondolataiból. Megnéztük a várat és a falu apró múzeumházacskáit, sétáltunk a gyönyörű környezetben vezető tanösvényeken.

Köszönjük Vágó Béla igazgató úrnak és Nagy Imre diakónusnak a szervezést, az iskola fenntartójának az EKIF-nek az anyagi támogatását a nagyon hasznos lelki felkészülést nyújtó programhoz.