AKTUÁLIS

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Szeretettel köszöntök minden érintettet a 2023/24-es tanévben.

Tanévkezdési tájékoztató

A tanévet szeptember 1-jén kezdjük.

• Az első tanítási napon 08.00-kor kezdődik a tanítás, érkezés az iskolába 07. 50-ig.
  • 09.00-tól az iskola tornatermében tartjuk a tanévnyitó igeliturgiát, amelynek részeként diákjaink tanévköszöntő műsort adnak. Minden érdeklődő szülőt szeretettel várunk! Kérjük, hogy a tanulók ünneplő ruhában jelenjenek meg!
  • Az alsós tanulók első napi felszereléséről az osztályfőnökök adnak tájékoztatást. A felsős diákok 1 üzenőfüzetet, tollat, ceruzát hozzanak magukkal!
  • Az első naptól biztosítjuk az étkezést a beadott igényeknek megfelelően. A tanítási nap 16.00-kor ér véget. Azok a diákok, akik iskolai kikérőt hoznak, 13.00-tól mehetnek haza az első napon.
  • Az iskolabusz a honlapon található menetrend szerint közlekedik.

Tankönyvosztás időpontja:

1. osztály: a tanító néni által meghatározott időpontban.

2-8. osztály:

• 2023. augusztus 28. (hétfő) 15.00-17.00 óráig,
  • 2023. augusztus 29. (kedd) 09.00-11.00 óráig.

Helyszín: az általános iskola ebédlője.

A szünidő hátralevő részére jó egészséget és tartalmas időtöltést kívánok!

Tiszajenő, 2023. augusztus 16.

Vágó Béla igazgató

Magyarországon tartják 2021. szeptember 5-12-ig az

52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust.

Hazánkban utoljára 1938-ban volt ilyen rangos esemény. Számunkra ez rendkívüli jelentőséggel bír, ezért római katolikus iskolaként tantestületünk részt vesz szeptember 8-án (szerdán) a kongresszus programjain Budapesten. Ezért iskolánkban

2021. szeptember 8-án tanítási szünet lesz.

Iskolánk zárva tart.

Kérjük, hogy aki teheti, kapcsolódjon be a kongresszus eseményeibe személyesen vagy a médián keresztül.

Tisztelettel: Vágó Béla igazgató

Szülői értekezletek

Tisztelt Szülők!

Intézményünkben szülői értekezleteket tartunk az iskola osztálytermeiben az alábbi időpontokban:

• alsó tagozat: 2021. szeptember 7. (kedd) 17 órától
  • felső tagozat: 2021. szeptember 9. (csütörtök) 17 órától

Minden kedves Szülőt szeretettel várnak az osztályfőnökök.

Tisztelt Szülők!

5-8. osztályos tanulók megjelenése és szükséges felszerelése az első tanítási napon,

2021. szeptember 1-jén:

Érkezés az iskolába 7.45-re (bejáró tanulók az iskolabusz érvényes menetrendjét ITT találják).

Veni Sancte 10 órától kezdődik az iskola tornatermében, melyen ünneplő ruha viselése kötelező.

Kérjük, hozzanak:

• váltóruhát és cipőt
  • üzenő füzetet, órarendet és íróeszközt
  • bizonyítványt (művészeti iskolait is)
  • Akik igényeltek iskolai étkezést, az igénylés szerint megkapják (3-szori étkezést/1-szeri ebédet). Napközit biztosítunk.
  • Akik nem igényelték az iskolai étkezést, a gyermek iskolában töltött idejének megfelelő mennyiségű élelmiszert csomagoljanak.

Ezen a napon csak a szülő írásbeli kérelme esetén engedjük haza a gyermeket a tanítási órák után.

Köszönjük a megértésüket és segítségüket!

Felsős osztályfőnökök

Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek!

Szeretettel tájékoztatok minden érintettet az alábbiakról:

tankönyvosztás időpontjai

• 2021. augusztus 26. (csütörtök) 16-18 óráig
  • 2021. augusztus 27. (péntek) 9-11 óráig

Helyszín: az általános iskola ebédlője

Iskolánkban a tanítás kezdete 2021. szeptember 1-je 8.00 óra.

Ezen a napon az iskola tornatermében tartjuk 10.00 órai kezdettel a Veni Sancte-t (tanévnyitó szentmise). A szentmise keretében köszöntjük első osztályos gyermekeinket. Az érdeklődő szülőket szeretettel várjuk. Kérjük, hogy minden diák ünnepi öltözetben jelenjen meg!

• Az első tanítási napon szükséges felszerelésről (taneszközök) az osztályfőnökök adnak tájékoztatást.
  • Étkezést és napközit a beadott igényeknek megfelelően biztosítunk.
  • Az iskolabusz az új tanévben is szállítja a bejáró diákjainkat. Az iskolabusz menetrendjéről honlapunkon adunk tájékoztatást augusztus 27-ig.
  • Az 1. osztályos szülők szeptember 10-ig a B épület bejáratáig kísérhetik gyermeküket.

A szünidő hátralevő részére jó egészséget és tartalmas időtöltést kívánok!

Tiszajenő, 2021. augusztus 23.

Vágó Béla igazgató