Mesés este 2019

Harmadik alkalommal rendeztük meg a mesés estét iskolánkban szeptember 20-ról 21-re virradó éjszaka. A nagyszabású rendezvényen 60 diákunk vett részt. A játék és szórakozás mellett megismerkedtünk a házi tészta készítés fortélyaival. Az estet követő héten pedig sok egyéb hagyományos népi mesterségbe kapunk bepillantást. Meglátogatott bennünket Bezák Tamás atya, ifjúsági lelkész a TISZÁS ifjak kíséretében. Gitáros énekeket énekeltek a bátrabbak, mások párnacsatában fáradtak ki. Majd pihenésképpen meghallgattunk-megnéztünk két mesét Péter bácsi előadásában: A fából faragott tehén című vásári képmutogató óriás mesekönyvéből.  Az esti sötétség beállta után tábortűznél játszottak, énekeltek a gyerekek. Lefekvés után mesevetítés közben szenderedtek álomra a megfáradtak.

Köszönet az esten nyújtott minden segítségért az iskola technikai dolgozóinak, a kényelmes hely és a finom falatok elkészítéséért. Vendégeinknek a programokban nyújtott segítségért, a vidám hangulat megteremtéséért, a felügyeletet vállaló pedagógusoknak a lelkes munkájáért.